Czym są kanały płatności u operatorów szybkich przelewów online

Jeśli kupujesz w sieci, to zapewne wiesz jaką rolę w trakcie zakupów odgrywają operatorzy szybkich płatności online. Zapewne też wiesz czym są kanały płatności, ale żeby lepiej zobrazować ich wpływ na rynek e-commerce, postanowiliśmy pokazać je w liczbach. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Im więcej kanałów, tym większy zasięg sklepu

Wyobraź sobie Twój rachunek bankowy. Przyjmijmy, że posiadasz konto w PKO BP. Możesz płacić za zakupy, rachunki i bilety do kina. Możesz też przelewać pieniądze, ale w czasie rzeczywistym trafią one tylko do operatorów szybkich płatności online lub na inne konto w PKO BP. To nazywa się jeden kanał płatności. Jeśli masz konto w PKO SA, a chcesz wysłać pieniądze w czasie rzeczywistym do PKO BP - nie będziesz miał takiej możliwości. Chyba, że korzystasz z operatora, który w swojej liście kanałów posiada bank PKO SA. Istota dużej liczby kanałów płatności w serwisach takich jak Dotpay ma związek z szybkością księgowania przelewów. Tego banki nie oferują, chyba, że w formie przelewu express, który zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem ... operatorów szybkich przelewów online.

200 kanałów płatności Dotpay

Krakowska marka oferuje aż 200 kanałów płatności, w tym ponad 80 banków spółdzielczych (w teorii są to konta gospodarstw rolnych z uwagi na minimalne oprocentowanie). W praktyce oznacza to tyle, że wysyłając przelew w sobotę o 20:00 dotrze on do Twojego odbiorcy, bo zapewne jego bank znajduje się na liście kanałów. Dzięki temu wszystkie sklepy korzystające z usług operatorów szybkich płatności mogą prowadzić sprzedaż każdego dnia i notować wpływy w każdej chwili.

Wybierz tych, którzy oferują najwięcej kanałów płatności

Jeśli planujesz otworzyć sklep lub jesteś zwykłym konsumentem, powinieneś interesować się szybkimi płatnościami. Posiadając konto u znanego operatora będziesz mógł płacić za rachunki i zakupy nawet w weekend bez konieczności wychodzenia z domu. To solidna dawka komfortu, bo jeśli w niedzielę o poranku zablokują Twój telefon, będziesz mógł opłacić rachunek natychmiastowo i niemal tak samo szybko Twoje konto zostanie odblokowane. 

Zobacz również