Nowoczesne płatności - czego potrzebuje e-sklep?

Rok 2016 rozpoczął się od wielkiej ofensywy polskich sklepów internetowych. Platformy e-commerce stale wprowadzają aktualizacje oraz aplikacje mobilne. Dbają też o metody płatności i na nich chcieliśmy się skupić, bo uważamy je za kluczowe dla nowych sklepów internetowych.

Płatność mobilna i międzynarodowa

Odkąd Dotpay (największy Polski operator szybkich płatności online) wprowadził możliwość transakcji międzynarodowych i mobilnych, sklepy rzuciły się na aplikacje usprawniające te płatności. Stało się to niejako wymogiem nowoczesnej platformy e-commerce. Każdy sklep powinien być modyfikowany o aspekty responsywne, aby dało się je wyświetlać nie niewielkich urządzeniach mobilnych.

Era płatności ratalnych i odroczonych

Pewną nowością w polskiej branży e-commerce i m-commerce są płatności ratalne i odroczone. W skrócie pozwalają one na zakupienie towaru i zapłatę za niego w dniu kolejnym. Doskonale widać to na przykładzie sklepu, który działa w oparciu o usługi Dotpay. Klient takiego sklepu może zamówić towar lub usługę (przyjmijmy, że jest to aplikacja mobilna) i korzystać z niej od razu, a gdy przeleje środki na swoje konto Dotpay, może uregulować należność sklepu.

Responsywne bramki płatności

To tyczy się stron mobilnych, które oferują sprzedaż. Nowoczesna platforma m-commerce powinna posiadać aplikacje, które usprawnią sprzedawanie towarów. Na niewielkich urządzeniach mobilnych powinna pojawiać się spersonalizowana bramka płatności, która pozwoli zapłacić za zakupy łącząc się z operatorami szybkich przelewów online.

Przyszłość związana jest z płatnościami

Przyszłość Polskich sklepów internetowych zależy od płatności i ich rodzajów. Najwięcej będą zarabiać te sklepy, których metody płatności są spersonalizowane pod każdym kątem. Należy obserwować rynek i konkurencję, a także pamiętać o własnych pomysłach. Powinniście zapewnić Polskim konsumentom to, czego najbardziej oczekują od m-zakupów - komfortu i prostoty.

Zobacz również