Co zrobić aby sprzedawać na cały świat?

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy i chcesz wyjść poza nasz kraj ze swoją ofertą, to powinieneś zapoznać się radami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli weźmiesz je do serca, to z pewnością Twój sklep będzie oblegany przez klientów zagranicznych.

Dostosuj swoją witrynę do lokalnego rynku

Obojętne jakiego sąsiada Polski wybierzesz, musisz się przygotować do debiutu na zagranicznym rynku. Jeśli będą to Czechy, powinieneś przetłumaczyć cały swój sklep na język czeski. Pamiętaj, że jesteś tylko kolejną konkurencją dla rodzimych sklepów, dlatego nie możesz prowadzić witryny w języku angielskim. Owszem, jest to nieoficjalny język internetowy, ale nie każdy mieszkaniec Czech posługuje się nim w stopniu średnim.

Liczyć się będą nie tylko opisy produktów, ale też regulamin i zasady płatności. Musisz przetłumaczyć dosłownie wszystko, aby Twój sklep wyglądał jak stworzony przez czeskiego Web Developera.

Zadbaj o płatności międzynarodowe

Jeśli korzystasz z usług operatorów szybkich przelewów jak Dotpay, to ten punkt możesz pominąć. Jeśli nie współpracujesz z nikim, to powinieneś poznać zasady podatkowe w kraju, gdzie zamierzasz rozpocząć sprzedaż. Pamiętaj, że opłaty celne, cło czy podatek VAT w Czechach jest inny, niż w Polsce. Korzystanie z kanałów płatności i ogólnie mechanizmów systemowych takich operatorów jak Dotpay pozwoli Ci zaoszczędzić wielu nerwów.

I transport

Produkt możesz sprzedać, ale musisz go też dostarczyć. Skontaktuj się z zagranicznymi kurierami i jeśli potrzebujesz - wykup magazyn za granicą, gdzie będziesz przetrzymywał swoje produkty. Dzięki temu dotrą one do Twoich klientów szybciej, a Ty zarobisz więcej.

Postaraj się umożliwić kilka rodzajów dostawy. Nie zapominaj o odbiorze osobistym lub w punkcie. Im więcej opcji, tym większe zainteresowanie klientów, co w konsekwencji prowadzi do większej sprzedaży.

Jeśli chcesz rozpocząć od wysokiego pułapu, zadbaj o wszystkie aspekty, które zostały tutaj wymienione. Pamiętaj, że wchodząc na obcy rynek z pewnością zyskasz zainteresowanie, więc dobrze je wykorzystaj i stale udoskonalaj swój sklep oraz sposoby płatności.

Zobacz również