Czy zagraniczni klienci mogą kupować w polskich e-sklepach?

Rok 2016 to dla e-sklepów czas wielkich zmian i wyzwań. Bardzo wiele platform e-commerce rozpoczęło sprzedaż transgraniczną i choć to typowe dla krajów zachodnich, w Polsce jest nowością. Do niedawna sprzedaż międzynarodowa kulała w naszym kraju. Jak sytuacja wygląda dzisiaj? Czy klient z Berlina może kupować w polskim sklepie i otrzyma towar po jednej dobie? Tak, dzisiaj to możliwe.

Twój sklep też może zarabiać za granicą?

Nie istnieją już żadne granice terytorialne. Nie istnieją też ograniczenia podatkowe i opłaty celne. Odkąd operatorzy szybkich przelewów online udostępnili płatności międzynarodowe, każdy Polski sklep internetowy może sprzedawać na całym świecie. Nie ma już ograniczeń dotyczących waluty, ani transportu.

Twój sklep będzie mógł zarabiać za granicą, ale pod warunkiem, że Twoi klienci będą korzystać z szybkich przelewów online. Obecnie Dotpay jest największym tego typu operatorem w Polsce i to głównie dzięki krakowskiej marce rodzime sklepy mogą prowadzić sprzedaż transgraniczną bez obaw o bilanse i rachunki, bo one są generowane przez system.

Przykład zakupów klienta z Berlina

Wyobraź sobie mieszkańca Berlina, który na poziomie tabletu przegląda Twój sklep. Wybrał już odpowiedni towar i zaznaczył opcję dostawy (dostawa kurierem do domu). Teraz przechodzi do płatności, więc loguje się na koncie szybkich przelewów online i dokonuje płatności. Pieniądze wysłane w Euro trafiają na konto sklepu przewalutowane, w złotówkach (jeśli sklep tak sobie życzy, bo może przyjmować wpłaty w każdej walucie). Sklep księguje wpłatę po kilku minutach od nadania jej przez adresata i po jednej dobie towar w formie paczki czeka już pod domem klienta.

Czy czeka nas światowa sprzedaż?

Powyższy przykład pochodzi z życia codziennego i pokazuje, że transakcje międzynarodowe są tak samo proste, jak zakupy w tym samym kraju. Czy czeka nas światowa sprzedaż? Jeśli Polskie sklepy wykażą się sprytem i zaangażowaniem, nasz rynek ma szansę przyciągnąć klientów z całego świata.

Zobacz również