Jak korzystać z MasterPass?

Obecnie co chwila pojawiają się nowe sposoby upraszczania naszego życia przez Internet. Obszarem podlegającym szybkim zmianom jest e-handel. Wszystko zmierza do tego, żebyśmy mogli płacić szybciej, wygodniej i bezpieczniej. Dlatego opracowano innowacyjne rozwiązanie, jakim są portfele elektroniczne. Wynalazek ten umożliwia dokonywanie przelewów online oraz podpięcie karty płatniczej do telefonu.

E-portfel to bardzo wygodne rozwiązanie. Gdy już doładujemy nasze konto w serwisie, na wirtualnym portfelu natychmiastowo pojawią się środki. Wówczas w trakcie wizyty w jakimś e-sklepie, w chwili dokonywania płatności, nie będziemy musieli logować się na stronę naszego banku ani podawać numeru karty kredytowej. Od teraz wystarczy, że zalogujemy się na konto e-portfela i dokonamy szybkiego potwierdzenia. To tyle, nasze zakupy są już opłacone. 

Proces realizacji płatności MasterPass
To specjalny rodzaj e-portfela, z którego usług mogą korzystać posiadacze kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Wpierw trzeba jednak założyć konto w systemie MasterPass. W trakcie tego procesu podajemy dane naszej karty płatniczej, które są następnie szyfrowane i przypisywane do wybranego urządzenia. Od teraz każda kolejna płatność będzie dokonywana przez zalogowanie klienta do systemu oraz potwierdzenie transakcji przy użyciu mPIN-u. Całość odbywa się bez konieczności każdorazowego podawania danych z karty. 

Dla kogo jest ta metoda?
Tego rodzaju rozwiązanie poleca się tym osobom, które posiadają dwie lub więcej kart płatniczych i z których często korzystają. Dla nich portfel elektroniczny będzie nie tylko narzędziem do szybkiego przeprowadzania płatności. Pozwoli on również na zebranie wszystkich metod płatności w jednym miejscu oraz sprawne nimi zarządzanie. E-portfel może być bardzo atrakcyjny dla właścicieli rachunków bankowych w różnych instytucjach finansowych. Realizacja płatności za zakupy online za pomocą kart, a nie przelewów internetowych, pozwala ujednolicić sposób autoryzacji wszystkich operacji finansowych. W niektórych bankach przelewy potwierdza się kodami SMS, w innych z kolei kodami ze specjalnych kard. Po zarejestrowaniu wszystkich kart do kont w portfelu elektronicznym, późniejsze transakcje będą autoryzowane w ten jeden określony sposób, czyli za pomocą mPIN-u. Warto dodać, że w przyszłości liczba banków, które udostępniają portfele elektroniczne MasterPass będzie się stale powiększyć. W najbliższym czasie portfel elektroniczny MasterPass pojawi się w Alior Banku, Getin Banku i T-Mobile Usługi Bankowe.

Zobacz również