Ilu Polaków nie posiada urządzenia mobilnego?

Firma Deloitte opublikowała ciekawy raport z którego wynika, że zaledwie 1% polskiego społeczeństwa nie posiada (ale może korzystać) urządzenia mobilnego. 85% społeczeństwa posiada laptopa, 80% smartfona, zaś 51% tablet. Zaledwie jeden procent badanych zadeklarowało, iż nie posiada żadnego urządzenia i nie korzysta również z telefonów komórkowych.

Telefon oknem na świat

80% posiadaczy smartfonów ceni to urządzenie za niewielkie rozmiary i możliwość swobodnego przeglądania sieci. Osoby młodsze doceniają w nich mobilność i multimedialność, zaś starsi możliwość skontaktowania się w każdej chwili ze swoimi najbliższymi. Psycholodzy uważają, że świat dopadła smartfonizacja, czyli lęk przed wyjściem gdziekolwiek bez swojego telefonu. To nie żadna choroba a przykład, jak wielofunkcyjnym urządzeniem jest smartfon.

Tablet dla tych, którzy chcą widzieć więcej

51% ankietowanych korzysta z tabletów, bo cenią w nich duży ekran i wytrzymałą baterię. Dla niektórych tablety są komputerami osobistymi, tylko w wygodniejszej i bardziej mobilnej formie. Szacuje się, że do końca bieżącego roku ilość osób posiadających takie urządzenie przekroczy 60 lub 65 procent.

Kto nie korzysta z urządzeń mobilnych?

Niekorzystających z żadnych urządzeń mobilnych jest więcej, niż jeden procent. To głównie osoby najstarsze i najmłodsze, które nie mają możliwości (często chodzi o fizyczność) obsługi smartfonów i tabletów. Badania Deloitte pokazują, że cały świat zmierza ku mobilności, ponieważ więcej Polaków nie posiada samochodu (12%), niż urządzenia mobilnego.

PS: Jako ciekawostkę warto dodać fakt, że do zakupów mobilnych Polacy korzystają z 1,6 urządzenia mobilnego.

Zobacz również