Płatności online dla e-sklepów

Każdy dzisiejszy e-przedsiębiorca prędzej czy później będzie musiał stanąć przed ważniejszą decyzją w jego e-biznesie, czyli wybraniu właściwego dostawcy płatności online. Nie jest to prosta decyzja, choćby dlatego, że na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych ofert. Warto zatem wiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę, czego unikać oraz jakie metody płatności online są najkorzystniejsze. Odpowiedni system płatności internetowych powinien być korzystny dla obu stron, a więc dla usługobiorców, jak i usługodawcy. Oto kilka rad, pomagających wybrać dostawcę płatności internetowych, skrojonego pod Twoje biznesowe potrzeby.

Dzisiejsi e-konsumenci stanowią wyjątkowo zróżnicowaną grupę klientów pod względem potrzeb i preferencji. Z tego powodu należy zadbać o to, aby każdy korzystający z usług danego sklepu internetowego był zadowolony. Wiąże się to z koniecznością wprowadzenia różnorodnych rozwiązań, z których można elastycznie wybierać. Konieczne jest zapewnienie właściwiej liczby dostępnych kanałów płatności. Dzięki temu każdy e-klient znajdzie najwygodniejszą dla siebie formę płatności i chętnie dokona kolejnego zakupu, polecając sklep dalej. Chodzi o tym, że im większa liczba opcji, tym większe prawdopodobieństwo, że klient zrealizuje transakcję.

Co jest ważne?
Równoległe występowanie wielu sposobów płatności online to podstawa działalności każdego e-biznesu. Kolejna ważna kwestia to bezpieczeństwo danych oraz samej transakcji, jak również wygoda i krótki czas realizacji całej operacji. Zanim zdecydujesz się więc na wybór danego pośrednika płatności online sprawdź jego wiarygodność, ponieważ szybkością i bezpieczeństwem transakcji chwali się w zasadzie każdy. Zapoznaj się z referencjami innych klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych oraz właścicieli e-sklepów. Koniecznie sprawdź i zweryfikuj wszystkie certyfikacje i posiadane przez pośrednika uprawnienia. Każdy serwis, który oferuje płatności kartą, musi posiadać certyfikat PCI DSS Level 1. Co więcej, instytucja taka powinna znajdować się na liście podmiotów partnerskich jednego z liderów w zakresie elektronicznych usług finansowych. Najlepiej zatem skorzystać ze sprawdzonych i szeroko znanych na rynku pośredników, jak Dotpay. Dużą zaletą dla dostawcy jest umożliwienie szybkiej i prostej integracji oprogramowania e-sklepu z jego systemem płatności. To w końcu sprawne działanie witryny e-sklepu jest kluczem do jego sukcesu.

Co warto sprawdzić?
Zapoznając się z ofertą różnych dostawców płatności internetowych, trzeba zwrócić uwagę na proponowane warunki przyszłej współpracy. Sprawdzaj wysokość prowizji, jakie pobiera integrator. Oczywiście im niższa prowizja, tym korzystniejsza dla nas oferta. Pamiętaj, że wielu dostawców oprócz procenta od każdej transakcji, pobiera również stałą lub minimalną opłatę niezależną od kwoty transakcji.

 

Zobacz również