Płatności online – bezpiecznie i szybko

Rynek e-commerce rośnie w siłę, o czym wyraźnie świadczą statystyki. W 2012 roku w europejskich e-sklepach i na aukcjach internetowych wydano aż 112 miliardów euro. W roku 2017 wartość rynku wzrosła do 191 miliardów euro. E-handel prężnie rozwija się też w Polsce. Tego rodzaju zakupy cenimy sobie przede wszystkim za wygodę i szybkość realizacji. Czy jest to jednak bezpieczne? Otóż wiele zależy od zachowania samych użytkowników, jednak utrzymanie bezpieczeństwa podczas realizacji e-transakcji wcale nie jest trudne. Warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które pomogą tym, którzy posiadają własny e-sklep i chcą mieć pewność, że ich klienci będą zadowoleni z przeprowadzonej operacji.

W dzisiejszych czasach sieć daje szansę nawet drobnemu biznesowi na dotarcie do klientów na całym świecie. Atrakcyjna oferta i jej oryginalna prezencja należą do najistotniejszych czynników, które przekonują potencjalnych klientów do danych usług. Niemniej, równie ważne – jeśli nie ważniejsze – jest zapewnienie wygodnej i bezpiecznej e-płatności. W sytuacji, gdy tylko klienci poczują, że coś jest nie tak, od razu opuszczą nasz sklep, bez względu jak atrakcyjną ofertą by się reklamował. Warto zatem zadbać o wprowadzenie odpowiedniego systemu płatności elektronicznych.

Przyjazny proces e-płatności
Jeśli chodzi o płacenie online, to proces finalizacji zakupu powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i niebudzący obaw odnośnie jego bezpieczeństwa. W sektorze e-commerce równolegle funkcjonuje wiele metod pozwalających na płacenie online. Nieustannie również wprowadzane są uaktualnienia i udoskonalenia, które dogadzają e-konsumentom, żądnym coraz szybszych i wygodniejszych opcji płatności. Do najpopularniejszych metod płatności należą obecnie przelewy pay-by-link, karty płatnicze oraz zwykłe transfery z rachunków bankowych. Przelew jest najprostszą formą płatności, która jest bardzo powszechna i wygodna dla sprzedawców, jak również klientów. Pierwsi muszą podać tylko numer rachunku, przy czym nie jest on obciążany żadnymi dodatkowymi opłatami, a drudzy są bezpieczni, ponieważ nie są narażeni na ujawnienie swoich poufnych danych. 

Usługi zintegrowanego systemu płatności
Integratory, czyli formy pośredniczące w płatnościach online między e-sprzedawcą a klientem, to bardzo wygodne rozwiązanie dla e-sklepu. System taki pośredniczy w rozliczeniach i oferuje przedsiębiorcy gotowy, zintegrowany pakiet usług. Za jego pośrednictwem można realizować płatności metodą mobilną, wirtualnego portfela, odroczoną itd. To integrator odpowiedzialny jest za sprawność i bezpieczeństwo wszelkich transakcji, a przyjmujący płatność otrzymuje zestawienia wszystkich dokonanych operacji na swój rachunek bankowy. Oczywiście będą one pomniejszone o niską prowizję, jaką integrator pobiera.

Zobacz również