Internetowi dostawcy usług płatniczych. Dlaczego warto podjąć z nimi współpracę?

Dostawcy internetowych usług płatniczych oferują internetowe rozwiązania płatnicze, które umożliwiają sprzedawcom dostosowanie sklepu do potrzeb i wymagań każdej grupy klientów. Ponadto dostawcy usług płatniczych zapewniają również inne usługi, takie jak raporty dotyczące sprzedaży, ochrona przed oszustwami czy zarządzanie ryzykiem. Są to podmioty, których działalność reguluje prawo, co oznacza, że mamy pewność dobrych standardów usług i spójnych funkcji, szczególnie wśród wiodących graczy na tym rynku np. firmy Dotpay. 

Wybór odpowiedniego dostawcy usług płatniczych
Zdecydowanie się na jednego, konkretnego dostawcę może być obecnie bardzo trudne. Konkurencja na rynku płatności online jest naprawdę duża. Aby wybrać odpowiedniego pośrednika, musimy wziąć pod uwagę zarówno cenę, jak i standardowe funkcje zawarte w warunkach usługi. Obejmują one:
- akceptację płatności za pomocą szerokiej gamy kart,
- raportowanie transakcji,
- odpowiednie środki bezpieczeństwa w celu zapobiegania oszustwom,
- pomoc techniczną. 
Spójrzmy na korzyści, jakie te usługi zapewniają sprzedawcom online. Jest ich wiele i wszystkie mogą przyczynić się do rozwoju biznesu internetowego. 

Poznanie oczekiwań klientów
E-commerce kwitnie na całym świecie, a konsumenci wygodnie kupują rozmaite towary online. Globalna sprzedaż e-commerce przynosi zyski idące w biliony dolarów. Dlatego warto, aby firmy korzystały z udziału w tym lukratywnym rynku i sprzedawały produkty i usługi na swojej stronie internetowej, spełniając oczekiwania konsumentów, zaspakajając ich potrzeby i zarabiając na najnowszych technologiach.

Szybsze płatności
Tradycyjne metody płatności wiążą się z długim czasem oczekiwania na finalizację transakcji. Natomiast płatności online są natychmiastowe. Firmy mogą natychmiast uzyskać potwierdzenie transakcji i poprawić przepływ środków pieniężnych. Co więcej, niektórzy dostawcy usług płatniczych łączą transakcje w czasie rzeczywistym z zapisami księgowymi. Platforma integrująca sprzedaż, zakupy, księgowość, obsługę klienta to ogromne ułatwienie dla każdego sprzedawcy. 

Obsługa wielu metod płatności
Internetowi dostawcy usług płatniczych umożliwiają sprzedawcom akceptowanie wielu metod płatności, takich jak karty debetowe, karty kredytowe, płatności mobilne, eraty, szybkie przelewy online i wiele innych. Dostawcy usług internetowych obsługują te różne metody płatności za pomocą jednej prostej integracji. Ponadto sprzedawcy nie muszą konfigurować poszczególnych metod płatności. E-klienci lubią kupować w sklepach internetowych oferujących wiele opcji płatności. Skorzystanie z usług dostawy płatności takiego, jak Dotpay pozwala, zatem na wzrost zadowolenia konsumentów, co oczywiście przekłada się na wyższą sprzedaż.

Zobacz również