Obsługa płatności online w polskim e-handlu

E-klienci sklepów internetowych preferują przede wszystkim bezpieczeństwo oraz wygodę podczas dokonywania zakupów w sieci. Polscy konsumenci coraz chętniej kupują w sieci, mogąc w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu, a niejednokrotnie również pieniędzy. Płatności online to nasza przyszłość, o czym świadczy chociażby fakt, że coraz więcej sklepów i punktów usługowych prowadzi swoją działalność równolegle bądź przerzuca się wyłącznie na tryb wirtualny. Wyjaśniamy, jakie formy płatności online są najlepsze w polskich e-sklepach.

Możemy obecnie zaobserwować moment wyraźnego wzrostu wartości samego rynku e-commerce. W związku z tym, znacznie zwiększył się udział płatności bezgotówkowych w całości transakcji, jakie dokonywane są w Polsce. Jako konsumenci przekonaliśmy się wreszcie do innowacji płatniczych i coraz chętniej korzystamy z wszelkich nowości w zakresie płatności online. Stanowi to świetną szansę dla przedsiębiorców, którzy prowadzą sklepy internetowe. Wystarczy nawiązać współpracę z pośrednikiem płatności online, którzy oferuje wiele udogodnień.

Opcje ratalne
Jest to metoda płatności online, która cieszy się coraz większą popularnością. Chodzi o zakupy na raty, tyle, że w sieci. Ten prosty pomysł zaowocował wysoce wygodną metodą, pozwalającą wziąć pożyczkę bez konieczności podpisywania papierowej umowy w banku. Wszystko odbywa się online w zaledwie kilka minut, przy czym proces jest klarowny, zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego. Pierwszy otrzymuje pełną zapłatę od pośrednika płatności online, który oferuje e-raty, a drugi upragniony produkt lub usługę.

Szybki przelew
Ta forma płatności jest na ten moment najpopularniejszą wśród polskich e-konsumentów. Wynika to z tego, że jest ona bardzo szybka, a przy tym wysoce bezpieczna. Rozwiązanie jest udoskonaloną wersją tradycyjnych przelewów elektronicznych, które charakteryzują się uciążliwą koniecznością ręcznego wypełniania formularza przelewu. W trakcie robienia tego mogliśmy łatwo popełnić pomyłkę lub paść ofiarą oszustwa. Teraz cały proces przebiega szybko i sprawnie. Procedura jest tak prosta, że łatwo poradzi sobie z nią osoba, która nie jest obyta z nowymi technologiami. Klient loguje się na konto banku i autoryzuje automatycznie wypełniony formularz przelewu. Księgowanie transakcji odbywa się od razu, dlatego zaraz po wykonaniu przelewu, zakupiony produkt można wysłać do zamawiającego, co znacznie wpływa na popularność e-sklepu. 

Płatność kartą
W sklepach internetowych możemy zapłacić każdą kartą, zarówno kredytową, debetową wydawaną do rachunku bankowego, jak również prepaidową. Sama procedura wygląda tak, że po wyborze płatności kartą kupujący zostaje poproszony o podanie jej numeru, daty ważności i 3-cyfrowego kodu zabezpieczającego. Istnieje również opcja zapisania tych danych, za pośrednictwem wygodnej aplikacji PayU. Dzięki temu przy każdych kolejnych e-zakupach opłacanych kartą, użytkownik może wykonać płatność za pośrednictwem jednego kliknięcia, bez podawania danych.

 

Zobacz również