Płatności mobilne przyszłością sklepów

Dzisiaj każdy z nas może kupować w sieci i chętnie tak postępujemy. W sieci istnieje wiele tysięcy sklepów, które sprzedają nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Komputery osobiste i laptopy nadal są najczęściej wykorzystywane do zakupów online, ale tuż za nimi znajdują się smartfony oraz tablety, a więc urządzenia mobilne, które zdobywają rynek e-commerce.

Jedno urządzenie - wiele zastosowań

Blisko 90% Polaków posiada smartfona i chętnie z niego korzystamy do przeglądania sieci. Możemy go też używać do robienia zakupów i finalizowania ich (płatność mobilna). Szacuje się, że ruch w Internecie to w 33% urządzenia mobilne. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że za pomocą smartfona możemy już robić wszystko - nawet zakupy w sklepie spożywczym.

Każdy sklep internetowy powinien wprowadzać aplikacje, które umożliwią konsumentom m-zakupy. Nie chodzi o samą responsywność witryny, ale o płatności. Należy korzystać z aplikacji, które będą dostosowywać bramki płatności do urządzenia mobilnego i umożliwiać w ten sposób zakupy. Rok 2016 mija pod hasłem "mobilność" i widać to po ilości sklepów internetowych, które masowo wdrażają systemy m-sprzedaży.

Niedługo wszyscy będziemy M

Z roku na rok przybywa entuzjastów m-zakupów i m-płatności, bo to bardzo wygodne i komfortowe. W przyszłości będziemy kupować mobilnie bardziej, niż dzisiaj. Być może dojdziemy do sytuacji, gdy zakup czegokolwiek będzie się odbywał za pośrednictwem smartfona. Póki co tak się nie dzieje, ale mając na uwadze rozwój sklepu internetowego, jako priorytet powinna być jego mobilność, zwłaszcza w płatnościach.

Zobacz również