Płatności mobilne coraz popularniejsze

Otaczająca nas rzeczywistość staje się coraz dynamiczniejsza. Nie mamy już czasu na to, aby godzinami załatwiać sprawy na mieście. Z racji zmieniających się potrzeb konsumentów, opracowano wygodne formy nabywania towarów w sieci. Nie musimy spędzać cennego czasu w centrach handlowych. Teraz możemy płacić natychmiastowo, komfortowo i bezpiecznie za pośrednictwem smartfonu. Dzięki powszechnej dostępności urządzeń mobilnych istnieje duże zapotrzebowanie na szybką realizację transakcji za ich pomocą.

Mobilne płatności to bezgotówkowe operacje finansowe, których można dokonać za pomocą urządzenia mobilnego, jak smartfon czy tablet lub przy użyciu technologii mobilnej USSD, WAP, SMS i NFC. Warunkiem jest to, aby urządzenia te zapewniały łączność Internetową lub telekomunikacyjną w celu wykonania płatności. Metoda pozwala na bezpośredni zakup towarów lub usług oraz przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami bankowymi kupującego oraz e-przedsiębiorcy.

Korzystne płatności mobilne
Płatności mobilne pomagają usprawnić proces przeprowadzania e-transakcji tak, aby zarówno e-przedsiębiorca, jak i jego klient byli zadowoleni. Korzyścią dla właściciela e-sklepu jest pozyskanie transparentnego i efektywnego systemu rozliczeniowo-księgowego. Z kolei dla kupującego korzystny jest fakt, że od teraz może zupełnie bezpiecznie i szybko nabywać upragnione produkty lub usługi przy użyciu telefonu. Prowadząc swój e-biznes należy na bieżąco analizować potrzeby e-konsumentów, którzy są coraz bardziej wymagający. Oczekują możliwości dokonania szybkiej i sprawnej transakcji. Zapewnienie sprawnego uiszczenia stosownej opłaty za zakupy to podstawa dla chcącego odnieść sukces e-przedsiębiorcy. Stare metody, wymagające manualnego uzupełnienia danych przelewu wiążą się z możliwością popełnienia pomyłki lub padnięcia ofiarą cyberprzestępców. W płatnościach mobilnych wszystkie dane uzupełniane są mechanicznie tak, że użytkownik nic nie musi robić poza potwierdzeniem transakcji.

Najlepsze formy m-płatności
Do sprawdzonych metod m-płatności należą obecnie Sky Cash i BLIK Mobile. Pierwsza to uniwersalny system, pozwalający na szybkie dokonanie płatności za pomocą telefonu. Użytkownik zakłada specjalne konto portmonetki SkyCash, które dowolnie doładowuje. Potem za pomocą aplikacji może opłacać bilety komunikacji miejskiej, parkometry oraz wizytę w restauracji lub kinie. Drugi system to BLIK Mobile, będący rozwiązaniem w pełni zintegrowanym z Dotpay. Pozwala on na dokonywanie e-płatności bez konieczności każdorazowego logowania się do systemu bankowego.

Zobacz również